B.I.D. services
kostkaAgriCon - Konference o českém zemědělství v evropské konkurenci


České zemědělství prošlo od roku 2004, kdy ČR vstoupila do EU, řadou zásadních změn. Díky rozvoji globálního trhu a poklesu cen zemědělských komodit došlo ke ztrátě potravinové soběstačnosti. Vstup země do EU naopak znamenal postupné zvyšování dotací pro zemědělce a růst konkurenceschopnosti v evropském kontextu. V ČR se rozvíjí pěstování nových plodin, které neslouží k produkci potravin, ale energie. Podpora bioplynových stanic a povinnost přimíchávání biopaliv změnily osevní strukturu našich polí. Díky politice EU pak také došlo k růstu plochy trvalých travních porostů na úkor orné půdy.

V posledních letech probíhala na evropské úrovni intenzivní diskuse o změně priorit společné zemědělské politiky (CAP) a směřování zemědělství v EU. Tyto priority by se po zapracování měly projevit nejen v nastavení přímých plateb zemědělcům, ale i v dotačních titulech Programu rozvoje venkova.

Jak se změní nastavení přímých plateb v příštích letech? Dojde k proklamované vyšší podpoře živočišné výroby a periferních oblastí? Jaká bude podpora biozemědělství? Jaké jsou nejnovější trendy a novinky v oblasti hnojiv, zemědělské techniky a osevních postupů? Jaké jsou možnosti financování nákupu půdy? Co se mění v oblasti pojištění zemědělské produkce? 

Konference si klade za cíl seznámit účastníky, především z řad zemědělských podniků a soukromých zemědělců s budoucí podobou přímých plateb a dotací z Programu rozvoje venkova a informovat je o cenových trendech zemědělských komodit, seznámit je s aktualitami v oblasti zemědělského financování a pojištění  a představit jim nové postupy a strategie v oblasti zemědělství.


V případě dotazů kontaktujte managera konference.

Ing. Lukáš Kosina

Conference manager
777153444

AgriCon - Konference o českém zemědělství v evropské konkurenci
Program
Sbornik
<<    08 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Partneři konference:
Ceska sporitelna

Mediální partneři:
Ceska informacni agentura, s.r.o.