B.I.D. services
kostkaCandela Historica 2013

Hrady, zámky, kláštery, historické budovy, kostely, kašny, morové sloupy a nekonečná řada dalších významných objektů charakterizující vývoj lidské civilizace jsou jedinečným kulturním dědictvím, které je potřeba chránit a opečovávat. Mezi důležité aspekty jejich ochrany a památkové péče patří také osvětlení, které nejenže dotváří exteriér či interiér dané památky a místa, kde se nachází, ale při nesprávné realizaci je může významně a mnohdy nevratně poškodit. Proto by měl být kladen velký důraz na osvětlování a osvětlení památek, jeho realizaci, výběr vhodných technologií a techniky. Konference Candela Historica 2013 je prvním ročníkem ojedinělé akce zaměřené na osvětlení památek historických měst, budov a objektů. Vhodné osvětlení přispívá ke zvýšení atraktivnosti měst a obcí. Současně se všemi těmito funkcemi musí být energeticky nenáročné, snadno ovladatelné, s nízkými servisními náklady a s dlouhou životností.


Nevíte jakou techniku použít, jak správně osvětlit interiér historické budovy, jak nasvítit kašnu či zvýraznit krásu historických fresek či dochované fasády? Kdy se hodí nastupující LED osvětlení a kdy dát přednost zavedeným technikám? Váháte, zda vámi vybrané osvětlení je vhodné, zda nebude omezovat návštěvníky a obyvatele? Nevíte jak to vše zrealizovat, jak třeba přivést elektriku tam kde není, ale kde ji potřebujete?  A v neposlední řadě si nejste jisti potřebnou legislativou a z čeho osvětlení můžete financovat?


Program konference Candela Historica 2013 přinese v ucelené formě všechny informace, které jsou pro tuto problematiku podstatné.


Profilová témata konference:

v  Nové trendy a techniky v osvětlení interiérů a exteriérů

v  Legislativně - právní rámec, normy a předpisy

v  Regulace a řízení osvětlení

v  Světelné zdroje pro osvětlování památek

v  Úspory energií

v  Možnosti a zdroje financování, dotační programy

v  Instalace, správa, údržba a provoz

v  ….a další


 Konference se koná v rámci veletrhu PAMÁTKY 2013.


Těšíme se na setkání s Vámi,


za tým společnosti B.I.D. services


Libuše Kameníčková

manažer konference 

Candela Historica 2013
Download
Sbornik
<<    08 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31