B.I.D. services
kostkaMalé vodní elektrárny v ČR 2010

Malá vodní díla bývala v minulosti jedním z nejdůležitějších zdrojů energie na našem území. Ve 30. letech se na našem území nacházelo více než 13000 vodních děl. Dnes je jich díky především přístupu politické reprezentace v období mezi lety 1948 a 1989 jen něco málo přes 1000. Přitom se jedná o jeden z nejčistších a nejefektivnějších OZE. Je pravda, že potenciál velkých vodních elektráren je již do značné míry vyčerpán. O malých vodních elektrárnách to však určitě neplatí. 

Vzhledem k blížícímu se konci solárního boomu vyvstává otázka jak lze dosáhnout 13% podílu obnovitelných zdrojů na spotřebě elektrické energie, ke kterému jsme se na půdě EU zavázali. Jednou z nejefektivnějších a nejlevnějších cest je podpora hydroenergetiky, která je dotována téměř nejméně ze všech OZE a to i přesto, že nemá zdaleka tak zničující vliv na elektrizační soustavu než jiné OZE.

Dá se tedy očekávat větší zájem investorů o tuto oblast OZE, která byla do této doby spíše "otloukánkem". V příštích letech se proto dá očekávat že po "suchých letech" přijdou léta rozvoje tohoto tradičního zdroje energie.

Jak bude vypadat nový zákon na podporu OZE? Jak změní provozování vodních elektráren nový vodní zákon? Jaký rozvoj hydroenergetiky je předpokládán v národním akčním plánu pro OZE? S jakými minimálními výkupními cenami energie z MVE lze počítat v dalších obdobích? Jak lze z hydroenergetického hlediska využít vodohospodářské stavby? Jaký je postoj zástupců povodí k rozvoji hydroenergetiky? Jaké jsou nové trendy v budování a zvyšování účinnosti MVE? Jaké jsou možnosti financování výstavby a rekonstrukcí vodních elektráren z evropských fondů a bankovních úvěrů?

Na tyto a další otázky se budou snažit odpovědět zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, zemědělství a životního prostředí, agentury Czechinvest, Energetického regulačního úřadu, Povodí, Bankovních institucí, dodavatelů technologií, stavebníků a dalších relevantních institucí a firem pracujících v oblasti hydroenergetiky.

Těšíme se na Vaši účast na této konferenci.

Za tým B.I.D. services s.r.o.

Lukáš Kosina
manažér konference

Další ročník konference se uskuteční v září 2011

Malé vodní elektrárny v ČR 2010
Sbornik
<<    08 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31