B.I.D. services
kostkaMalé vodní elektrárny v ČR 2011

Druhý ročník národní konference věnované současnosti a budoucím perspektivám rozvoje malých vodních elektráren v ČR

Malá vodní díla bývala v minulosti jedním z nejdůležitějších zdrojů energie na našem území. Ve 30. letech se na našem území nacházelo více než 13000 vodních děl. Dnes je jich jen něco málo přes 1000. Přitom se jedná o jeden z nejčistších a nejefektivnějších OZE. Je pravda, že potenciál velkých vodních elektráren je již do značné míry vyčerpán. O malých vodních elektrárnách to však určitě neplatí. 

Vzhledem ke konci solárního boomu vyvstává otázka jak lze dosáhnout 13% podílu obnovitelných zdrojů na spotřebě elektrické energie, ke kterému jsme se na půdě EU zavázali. Jednou z nejefektivnějších a nejlevnějších cest je podpora hydroenergetiky, která je dotována téměř nejméně ze všech OZE a to i přesto, že nemá zdaleka tak negativní vliv na elektrizační soustavu jako jiné OZE. Pravděpodobně tedy dojde k většímu zájmu investorů o tuto oblast OZE, která byla do této doby spíše "otloukánkem". V příštích letech se proto dá očekávat že po "suchých letech" přijdou léta rozvoje tohoto tradičního zdroje energie.

Co bude znamentat schválení nového zákona o podporovaných zdrojích energie pro provozovatele a zájemce o provoz MVE? Dojde ke změnám v národním akčním plánu pro OZE? S jakými minimálními výkupními cenami energie z MVE lze počítat v dalších obdobích? Jaký je postoj zástupců povodí k rozvoji hydroenergetiky? Jaké jsou nové trendy v budování a zvyšování účinnosti MVE? Jaké jsou možnosti financování výstavby a rekonstrukcí vodních elektráren z evropských fondů a bankovních úvěrů? Vyplatí se rekonstruovat či stavět nové MVE? Stane se pod vlivem inovací využití nízkých spádů ekonomické? Jaké jsou trendy v oblasti techniky MVE?

Na tyto a další otázky se budou snažit odpovědět zástupci relevantních institucí a společností pracujících v oblasti hydroenergetiky. Jejich přehled naleznete v záložce Program.

Těšíme se na Vaši účast na této konferenci.

Za tým B.I.D. services s.r.o.

Lukáš Kosina
manažer konference

Malé vodní elektrárny v ČR 2011
Program
Sbornik
<<    08 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31