B.I.D. services
kostkaMalé vodní elektrárny v ČR 2012

Třetí ročník národní konference věnované současnosti a budoucím perspektivám rozvoje malých vodních elektráren v ČR

Malá vodní díla bývala v minulosti jedním z nejdůležitějších zdrojů energie na našem území. Ve 30. letech se na našem území nacházelo více než 13000 vodních děl. Dnes je jich jen něco málo přes 1000. Přitom se jedná o jeden z nejčistších a nejefektivnějších OZE. Je pravda, že potenciál velkých vodních elektráren je již do značné míry vyčerpán. O malých vodních elektrárnách to však určitě neplatí. 

Vzhledem ke konci solárního boomu vyvstává otázka jak lze dosáhnout 13% podílu obnovitelných zdrojů na spotřebě elektrické energie, ke kterému jsme se na půdě EU zavázali. Jednou z nejefektivnějších a nejlevnějších cest je podpora hydroenergetiky, která je dotována téměř nejméně ze všech OZE a to i přesto, že nemá zdaleka tak negativní vliv na elektrizační soustavu jako jiné OZE. Pravděpodobně tedy dojde k většímu zájmu investorů o tuto oblast OZE, která byla do této doby spíše "otloukánkem". V příštích letech se proto dá očekávat že po "suchých letech" přijdou léta rozvoje tohoto tradičního zdroje energie.

Kdy skončí "stopstav" výstavby MVE ze strany Ministerstva zemědělství, respektive povodí? Jaká nová legislativa čeká provozovatele MVE, když MPO a ERU avizují konec podpory OZE? S jakými minimálními výkupními cenami energie z MVE lze počítat v dalších obdobích? Jaký je postoj zástupců povodí k rozvoji hydroenergetiky? Jaké jsou nové trendy v budování a zvyšování účinnosti MVE? Jaké jsou možnosti financování výstavby a rekonstrukcí vodních elektráren z evropských fondů a bankovních úvěrů? Vyplatí se rekonstruovat či stavět nové MVE? Stane se pod vlivem inovací využití nízkých spádů ekonomické? Jaké jsou trendy v oblasti techniky MVE?

Na tyto a další otázky se budou snažit odpovědět zástupci relevantních institucí a společností pracujících v oblasti hydroenergetiky. Jejich přehled naleznete v záložce Program.

Těšíme se na Vaši účast na této konferenci.

Za tým B.I.D. services s.r.o.

Lukáš Kosina
manažer konference

Malé vodní elektrárny v ČR 2012
Program
Download
Sbornik
<<    07 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31