B.I.D. services
kostkaMalé vodní elektrárny v ČR 2015

Termín konference: 14: prosince 2015, hotel Jurys Inn, Praha

Již šestý ročník národní konference věnované současnosti a budoucím perspektivám rozvoje malých vodních elektráren v ČR.

Závěr letošního roku malým vodním elektrárnám příliš nepřál. Nadstandardně horké léto s minimálním množstvím srážek se negativně projevilo v objemu tekoucích povrchových vod. Vzhledem k povinnosti zachování minimálních zůstatkových průtoků byly mnohé elektrárny provozovány v režimu minimální výroby a některé byly dokonce vzhledem k vyschnutí říčních a potočních koryt zcela odstaveny. Jednalo se o ojedinělou záležitost nebo se provozovatelé MVE budou muset v budoucnosti s tímto stavem smířit? Jak se zachová stát, aby provozovatelům MVE zajistil dostatek vody v tocích, tedy retenci vody v krajině? Může se v blízké době změnit poměr energetického mixu v rámci OZE v neprospěch MVE?

Toto však nejsou jediné otázky, které si provozovatelé malých vodních elektráren pokládají. Stále aktuální je např. problematika plateb vlastníkům nemovitostí (tedy hlavně státu) pod vodními stavbami dle nového občanského zákoníku, přetrvávající nejistota ohledně budoucnosti budování MVE ve spojitosti s plánovanými legislativními změnami a aktualizovaným Národním akčním plánem nebo otázky ohledně vodohospodářské koncepce ze strany Ministerstva zemědělství.

Na tyto a další otázky se budou snažit odpovědět zástupci relevantních institucí a společností pracujících v oblasti hydroenergetiky.

Těšíme se na Vaši účast na této konferenci.

Za tým B.I.D. services s.r.o.

Vojtěch Zelenka

manažer konference
 

Malé vodní elektrárny v ČR 2015
Program
Sbornik
<<    08 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Partner konference
Amper Market as

Mediální partneři konference:
Energie 21 Ceska informacni agentura, s.r.o.