B.I.D. services
kostkaNIMBY efekt - investor, město, občané

Konference s názvem NIMBY (z angličtiny postoj NOT IN MY BACKYARD – ne na mém dvorku) se bude zabývat tímto častým postojem veřejnosti vůči připravovaným stavebním projektům jak soukromým tak i veřejným. Občané, v jejichž sousedství se připravuje výstavba (typicky silnice, železnice, letiště, elektrického vedení, čistírny odpadních vod, skládky, spalovny, věznice či větrné nebo solární elektrárny, ale i bytové či administrativní projekty), si sice uvědomují výhody, které to pro ně i pro společnost přináší, přesto je ve své blízkosti nechtějí. Zrušené nebo zpožděné projekty pak stojí podniky i daňové poplatníky milióny a je stále obtížnější cokoliv postavit.

Jak tedy postupovat, aby byl projekt úspěšně realizován? Kdy je vhodné zahájit aktivní komunikaci s veřejností? Jaká je vhodná strategie a způsob komunikace, aby se projekt udržel v termínu a rozpočtu? Jakou taktiku zvolit na zmírnění postojů opozice a jak se bránit nepravdivým argumentům? Proč Vašim oponentům stačí jedno „ne“, zatímco Vy musíte přinést nejméně 5x „ano“? Jak nalézt porozumění a společnou řeč mezi investory a společností?

Na tyto a další otázky se konference NIMBY pokusí odpovědět. Schůdnou cestu pro Vaše projekty ukážou přední odborníci z řad veřejné a státní správy, stavebnictví, investorů a sociologů.

na setkání s Vámi se těší

Vojtěch Zelenka
organizátor konference

NIMBY efekt - investor, město, občané
Program
Sbornik
<<    07 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31