B.I.D. services
kostkaSolární energie v ČR 2010

Solární energetika, zejména ta fotovoltaická, dostala v r. 2010 řadu těžkých zásahů snad ze všech stran. Stop stav na vydávání nových povolení, nesmyslná vyhláška o účinnosti, razantní změna zákona 180 o OZE a následné prudké snížení výkupních cen, zhoršení podmínek pro úvěrové financování, strop instalovaného výkonu - to jsou jen ty nejviditelnější kroky, které podnikají státní instituce ruku v ruce s energetickými firmami, a které jsou cíleně zaměřeny proti dalšímu rozvoji fotovoltaiky. Současně probíhá masivní mediální kampaň proti fotovoltaice (ale i obecně proti OZE), shrnutelná do emocionálního  výkřiku Fotovoltaika (a potažmo OZE) je zbytečná a drahá.
Přesto se tento sektor nevzdává: investoři se snaží dostavět co se dá, na trhu se objevují další a další projekty na prodej, poptávka po panelech a střídačích stále výrazně převyšuje nabídku. Sektor zaměstnává už několik tisíc lidí, Česká republika je stále v hledáčku mezinárodních firem jako jedna z nejslibnějších zemí. Miliony a miliardy, které ve fotovoltaice teď jsou, pracují, a díky nim jsou vyvíjeny nové a výrazně levnější technologie, které zlevní už brzy výrobu energie ze slunce na cenu konkurence schopnou  tepelným elektrárnám -  ovšem bez čoudících komínů a obřích jizev povrchových dolů.
Co bude dál - v r. 2011 a 2012? Nevíme přesně, ale fotovoltaika nezanikne.  Jen její růst nabere jinou dynamiku, možná se situace uklidní a vyčistí, a z nyní zatracovaného „zlatokopectví“ se fotovoltaika stane váženým hráčem, stabilizujícím prvkem a vítaným přilepšením k energetické bilanci budov….?

Již 5. odborná konference s doprovodnou výstavou se zaměří na nejpalčivější témata v této oblasti  - připravovanou legislativu a její dopad na sektor fotovoltaiky, nové podmínky pro připojování do elektrizační soustavy, inteligentní přenosové sítě, výkupní ceny pro rok 2011, úvěrovou a dotační politiku.

Přijďte i Vy diskutovat a ptát se zástupců společností, které mají vliv na Vaše podnikání.

Těšíme se na setkání s Vámi,

Soňa Miňovská, manažer konference

Solární energie v ČR 2010
Sbornik
<<    08 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Generální partner konference:
Komerční Banka

Zlatý partner konference:
REC Solar

Stříbrní partneři konference:
IBC SOLAR Specialista v oboru fotovoltaika a solární panely
Domat
Fronius

Partner konference:
Solyndra GmbH

Ve spolupráci:
A-CZEPHO

Mediální partneři:
Solární novinky TZB - info
Businessinfo Nazeleno.cz
EurActiv.cz - STARÉ NEPOUŽÍVAT!!!!!! Technický týdeník
Enviweb For City
ISI Energetika
Energie 21