B.I.D. services
kostkaVětrná energie v ČR 2011

Nad větrnou energetikou bylo v poslední době poněkud zataženo. Po loňském stop stavu, kdy se větrný sektor svezl spolu se solární energií, následují letos významné změny energetické legislativy. Ještě nevíme přesně, jak konkrétně se promítnou změny energetického zákona do praxe a v očekávání je další velká změna v podobě nového zákona o podporovaných zdrojích energie. Jak všechny tyto legislativní otřesy změní sektor obnovitelných zdrojů a podmínky pro provozování větrných elektráren? 

V září  by měly být zveřejněny výsledky studie o dopadu větrných a slunečných elektráren na elektrizační soustavu. Následovat by mělo rozhodnutí zda stop stav potrvá či za jakých podmínek bude možné připojit další elektrárny do soustavy. 

V každém případě se sektor větrné energetiky musí připravit na podstatné změny. Nový energetický zákon zákon přináší povinnost dispečerského řízení a s tím související možnost  odpojení elektráren od soustavy v připadě přetlaku energie. Mění systém podpory, mechanismus výkupu elektřiny a zavádí institut hodinových zelených bonusů. Další změny je nutné očekávat od zákona o podporovaných zdrojích energie. Uvidíme, zda se podaří ještě některá sporná ustanovení zákona zvrátit ve prospěch větší podpory obnovitelných zdrojů.  

Legislativní prostředí a změny, které do sektoru větrné energetiky tento rok dvě již zmiňované novelizace přináší, bude hlavní téma letošního ročníku konference. Budeme se snažit nastínit, jak se  bude situace vyvíjet dál a zejména, jak se nové podmínky, které naši zákonodárci nastavili pro další rozvoj větrných elektráren v ČR, promítnou do praxe.

Zveme Vás na již 7. ročník konference, která se bude konat dne 15. listopadu 2011, tradičně v hotelu Novotel, v Praze. 

Těšíme se na setkání s Vámi. 

 

Marcela Musílková

manažer konference

  

Větrná energie v ČR 2011
Download
Sbornik
<<    07 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Stříbrný partner:
Ceska sporitelna

Partner:
bpv Braun Partners
Velvyslanectví Nizozemsko

Ve spolupráci:
Ceska spolecnost pro vetrnou energii

Mediální partneři:
TZB - info Energie 21
Nazeleno.cz Enviweb
Elektroinstalater EurActiv.cz - STARÉ NEPOUŽÍVAT!!!!!!
Elektrotechnický magazín Ceska informacni agentura, s.r.o.
Alternativni energie Solární novinky