B.I.D. services
kostkaVětrná energie v České republice 2012

Pozor, změna místa konání - nové místo konání: Hotel angelo Hotel Prague, Radlická 3216/1g Praha 5. 

Obnovitelné zdroje to v Česku nemají jednoduché a větrná energetika není výjimkou. Energetická legislativa tomuto odvětví nepřeje, a tzv. Státní energetická koncepce (která mimochodem nebyla dosud vládou projednána) nedává ani do budoucna velké naděje na nějaké zásadní zlepšení. Přestože byl tzv. stop stav na připojování odvolán (resp. úřady celou dobu oficiálně popíraly jeho existenci), výstavba a připojování nových zdrojů je velice obtížná a celý sektor je pod velkým tlakem.

Dále pokračují změny v energetické legislativě a zatím není jasné, jak konkrétně se promítnou změny energetického zákona a nového zákona o podporovaných zdrojích energie do praxe a jak tyto legislativní posuny změní sektor obnovitelných zdrojů a podmínky pro provozování větrných elektráren. 

Nový energetický zákon zákon přináší povinnost dispečerského řízení a s tím související možnost  odpojení elektráren od soustavy v připadě přetlaku energie. Mění se systém podpory, mechanismus výkupu elektřiny a zavádí institut hodinových zelených bonusů.

Legislativní prostředí a změny, které do sektoru větrné energetiky tento rok dvě již zmiňované novelizace přináší, budou jedním z hlavních témat letošního ročníku konference. Budeme se snažit nastínit, jak se  bude situace vyvíjet dál a zejména, jak se nové podmínky, které naši zákonodárci a regulátoři nastavili pro další rozvoj větrných elektráren v ČR, promítnou do praxe.

Zveme Vás na již 8. ročník tradiční konference Větrná energie v ČR,  letos nově do angelo Hotel Prague. 


Na setkání s Vámi se těší

Helena Sochrová
manažerka konference


Větrná energie v České republice 2012
Sbornik
<<    08 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Hlavní partner:
Ceska sporitelna

Ve spolupráci:
Ceska spolecnost pro vetrnou energii

Partneři:
NH Partners, s. r. o.
Siemens

Mediální partneři:
TZB - info Ceska informacni agentura, s.r.o.
Businessinfo Edumenu
EurActiv.cz - STARÉ NEPOUŽÍVAT!!!!!! Enviweb
EduCity Energie 21
Topenářství instalace