B.I.D. services
kostkaVýběrová řízení na financování ve veřejném sektoru

POZOR - změna místa i data konání. Nový termín je 10. dubna 2014, místo konání hotel Marriott Courtyard Prague Flora.

Výběrová řízení v oboru finančních a bankovních služeb jsou svou povahou značně specifickou částí širší problematiky zadávání veřejných zakázek. Zejména města a obce při vypisování veřejných soutěží v oboru financí narazí a do soutěže se přihlásí málo subjektů, případně žádný. Důvodem bývá skutečnost, že municipality i poradenské firmy nemají dostatečné znalosti a zkušenosti z bankovního prostředí, výběrová řízení tak nebývají kvalitně připravena. To vede k prodlužování procesu a ke zvýšeným nákladům na administraci i na úvěr samotný.

Zadávací dokumentace často neobsahuje dostatek konkrétních údajů a informací, které banky potřebují. Chybí detailní vymezení předmětu veřejné zakázky či finanční data o investorovi a jeho bonitě. Dále se také zapomíná na upřesnění obchodních podmínek, např. údaje o struktuře nabídkové ceny a kritéria pro hodnocení nabídek, takže předložené nabídky nebývají srovnatelné. Bankovní ústavy rovněž potřebují dostatečnou dobu na zpracování nabídky. Banky mají striktní vnitřní pravidla, a zejména u větších a složitých případů se soutěžní podklady musí překládat a zasílat do centrály v zahraničí, což může vést k tomu, že nabídku nestihnou včas zpracovat. Proto často nastává situace, kdy se z časových důvodů přihlásí málo subjektů a není prostor pro vysoutěžení lepší ceny a podmínek.

V ČR je dnes dostatek likvidity a úroky jsou na historicky nejnižší úrovni. Města a obce jsou pro banky stále zajímavějšími klienty. Pro získání opravdu zajímavých podmínek pro úvěrování i jiné bankovní služby je však důležité, aby obě strany k procesu přistupovaly zodpovědně a se znalostí věci, zjednodušeně řečeno, aby hovořily stejným jazykem. I k tomu by měl napomoci seminář Veřejné zakázky a výběrová řízení na bankovní produkty a finanční služby.

Těšíme se na setkání s Vámi, za tým společnosti B.I.D. services,

Helena Sochrová
manažer semináře

Výběrová řízení na financování ve veřejném sektoru
Program
Sbornik
<<    07 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Generální partner:
KB nové

Mediální partneři konference:
Ceska informacni agentura, s.r.o. Edumenu