B.I.D. services
kostkaPlánovací smlouvy a smlouvy developerů s obcemi
Realizace stavebního záměru developera se často potýká s řadou problémů týkající se například budování a následné údržby dopravní a technické infrastruktury nebo chybějící veřejné prostory či občanská vybavenost v nově vznikajících obytných čtvrtích.

Řešení těchto situací by mohly umožnit plánovací smlouvy. Ty jsou nástrojem komunikace mezi developery a obcemi, které byly "novým“ stavebním zákonem (zákon č. 183/2006) představeny již před třemi lety. Plánovací smlouvy zajišťují zabezpečení spoluúčasti na financování a budování veřejné infrastruktury, což je předpoklad pro veřejné rozhodování jednak při vydávání regulačních plánů na žádost, jednak v územním řízení o umisťování staveb. Plánovací smlouvy se nevyužívají pouze v případě lukrativních lokalit, kdy by se mohlo zdát, že je developer na jednání s obcí ochoten spíše přistoupit. Obce by měly tento nástroj územního plánování využívat u všech rozsáhlejších projektů bydlení, aby se vyhnuly řadě nežádoucích důsledků nové výstavby.

V případě developerských a investičních záměrů, kvůli nimž je nutné změnit územní plán obce, je možností uzavřít soukromoprávní - developerskou  smlouvu, ve které budou předem zakotvené kroky, které obec podnikne pro příslušnou změnu územního plánu a zároveň i podmínky, které investor výměnou za to splní pro obec. Tato smlouva nesmí zasahovat do výkonu veřejné moci, nemůže tedy například předjímat výsledek správních řízení.

Co vše si musí pohlídat developer a jak může obec jeho záměr podpořit? Jaké možnosti smlouvy s investorem otevírají a na co si u nich dát pozor? To se dozvíte na našem semináři, který pořádáme tentokrát v Brně.

Přijďte se dozvědět jaké možnosti Vám dává legislativa, přijďte se dozvědět, jak tento instrument využívají jiné obce a města a začněte plánovací i developerské smlouvy využívat naplno.

Na seminář Vás zve 
Gabriela Ročková
a tým společnosti B.I.D. services, s.r.o.


Plánovací smlouvy a smlouvy developerů s obcemi
Program
Prednasejici
Fee
Online registration
<<    09 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Partner semináře:
Frank Bold Vinselekt Michlovský

Mediální partneři:
MODERNI OBEC Echo24
Ceská inovace Pro města a obce