B.I.D. services
kostkaSolární energie v ČR II.

Podle informací Energetického regulačního úřadu vzrostl instalovaný výkon solárních elektráren v ČR k červenci 2009 na 80 MWp a bylo uděleno přes 2000 licencí pro podnikání v tomto odvětví. Téměř 180 elektáren je větších než 30 kWp, z toho 19 udělených licencí bylo pro projekty větší než 1 MWp. V současnosti jsou realizovány další projekty v řádech desítek MW. Fotovoltaika se tak stala bezkonkurenčně nejrychleji rostoucím odvětvím energetiky! Obrovský zájem o sluneční energii pokračuje, přestože se výkupní ceny elektřiny snižují o zákonem povolené maximum.

Současná globální finanční krize tento boom nezastaví, naopak – pro investory i pro banky jsou projekty výstavby obnovitelných zdrojů energie (zejména FVE) nesmírně atraktivní investiční cíl z důvodu minimálního projektového rizika, srovnatelného snad jen s investicí do státních obligací. A všichni to vědí…

Kam se bude dál ubírat toto tak mladé a tak dynamické odvětví energetiky? Jaký je celkový solární potenciál ČR a máme ho využít? Jaké jsou podmínky pro výstavbu nových FVE a jaká je podpora veřejné správy? Jak postupovat při přípravě a realizaci nových projektů? Jsou a budou města a obce zvýhodněny při přípravě a financování solárních elektráren? Čeká nás boom mikroinstalací FVE? Udrží se vysoké výkupní ceny elektřiny ze solárních zdrojů? Jaké změny připravuje MPO ČR v Novele zákona o výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů?

Soňa Miňovská ( sminovska@bids.cz), manažer konferenceSeznam přihášených firem ke dni 12. října 2009


Seznam přihášených vystavovatelů ke dni 9. října 2009Solární energie v ČR II.
Program
General Information
Download
Fee
Online registration
<<    09 / 2021    >>
PÚSČPSN
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Generální partner:
Komerční Banka

Zlatý partner:
REC Solar

Stříbrní partneři:
Enviros Enfinity
Fronius Krinner CZ
IBC SOLAR Specialista v oboru fotovoltaika a solární panely

Mediální partneři:
Parlamentní zpravodaj Výstavba měst a obcí
TZB - info Businessinfo
Alternativni energie Ceska informacni agentura, s.r.o.
Nazeleno.cz Technický týdeník
MM průmyslové spektrum